Banyomarka Ankara Şubemiz Açıldı!
Geberit Marka Sayfası

GEBERIT MAĞAZA !

GEBERIT MARKALI ÜRÜNLER !


SIGMA50 KROM

SIGMA50 SİYAH

SIGMA50 ALTIN

SIGMA50 BRONZ


İdeal Standard Aquablade Ürünleri İncele !Ürünleri İncele !İdeal Standard Aquablade Ürünleri İncele ! Ürünleri İncele !İdeal Standard Aquablade Ürünleri İncele ! Ürünleri İncele !İdeal Standard Aquablade Ürünleri İncele ! Ürünleri İncele !

GEBERIT - İlham Veren Banyo Fikirleri !

Geberit'in kuruluş serüveni, 1874 yılında İsviçre'de St. Gallenkappel'li Caspar Melchior Albert Gebert'in (1850-1909) ilk su tesisatı şirketini açmasıyla başlamıştır. Yüzyılın sonlarına doğru kullanılan tertibatlar ve armatürler hala oldukça ilkeldir. Bu durum Geberit kardeşleri kendi fabrikalarını kurma fikrini kazandırır. Şirket, bir dökümhane, bir alet yapımı atölyesi, bir torna atölyesi ve yüzey işlemede uzmanlaşmış bir atölyenin eklenmesiyle daha da genişler.

Geberit 1905 yılına gelindiğinde büyümenin ilk adımı olan Phoenix markasıyla ilk ahşap rezervuar üretmeye başlamıştır. 1912 yılına geldiğinde ise “Phoenix” ahşap rezervuar için ilk patent kaydettirilir. Şirket kısa süre sonra İsviçre'deki ve komşu ülkelerdeki müşterilere bu güvenilir rezervuarı tedarik etmektedir. Ürün çeşitliliği kimya endüstrisi için tasarlanmış koku sifonlarının ve giriş vanalarının katılımıyla genişler. Geberit'in ilk yabancı ofisi 1929 Paris'te açılır. Şirketin geleceği 1935 yılında plastik işleme alanında çalışmaya başlamasıyla değişip şekillenmektedir. 1952 yılında ilk plastik rezervuar üretilir. Çığır açan bu ürünle birlikte, şirket pazarda yukarı doğru bir sıçrama yaşar. Bir diğer önemli sıçrama anı ise Geberit kendisiyle özdeş hale gelecek gömme rezervuarın tanıtılıp üretilmeye başlanmasıdır. Geberit ve gömme rezervuar öyle özdeşleşmiştir ki gömme rezervuara Geberit diyen insanların sayısı oldulça fazladır.

Firma 1975 yılında pazarını genişletmek adına taharet musluklu klozet üretmeye başlamaktadır. 2000 yılına gelindiğinde Geberit birçok ülkede özellikle de Avrupa'da bazı firmaları kendi bünyesine katarak olduça büyük bir firma haline gelmiştir. 2015 yılında ise Geberit, seramik uygulamalarda Avrupa'nın lider kuruluşu olan Fin Sanitec Group'u satın aldı. Ekim 2014' te açıklanan bu satın alımın toplam değeri 1,29 milyar İsviçre frangı tutarındadır. Sanitec Group; Keramag, IFO, Kolo, Allia ve Pozzi-Ginori gibi tanınmış markaları bünyesinde bulundurur.

İdeal Standard Aquablade
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.