Banyomarka Ankara Şubemiz Açıldı!

Kampanyalı İndirimli Lavabo Bataryaları

Sıralama seçin
Toplam 4934 ürün görüntüleniyor.

Batarya ve Musluklar

Banyolarınızın şıklığını tamamlamak dışında en gözde ve en çok kullandığımız ürünleri arasında bataryalar ve musluklar yer almaktadır. Tercih edilme sebepleri kullanıldıkları yere göre değişmektedir; bataryalar ve muslukların boyutları, tarzları, renkleri, özellikleri, kullanılma yoğunlukları, fiyatları markalarına göre değişkenlik göstermektedir.

Batarya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle kalitesi ve bilinirliği yüksek markaların tescillenmiş ürünlerini almakla sadece iyi bir tercih yapmış olmakla kalmaz, uzun yıllar güvenle ve rahat kullanımıyla bizi memnun edecek, su tasarrufu sağlaması yönünden verimli yani doğa dostu bir ürün de satın almış oluruz. Bu da doğal kaynaklarımızı korurken, kaliteli ve şık bir ürünü sorunsuz bir şekilde kullanmamızı ve cebimize dost bir ürün almış olmamızı sağlar.

Hangi Batarya ve Musluk Nerede Tercih Edilmeli?

Mutfak, banyo, tuvalet, balkon, teras bu alanlarda kullanacağınız tüm ürünler ihtiyacınıza göre değişiklik göstermektedir.

Lavabo bataryaları kullanılacağı lavabonun modeline göre standart lavabo bataryası, tezgah üstü lavabo bataryası, ankastre lavabo bataryası gibi farklı tipte uygulamalara yönelik olarak üretilmektedir. Lavabo bataryasının kullanım kolaylığını en çok etkileyen teknik detay çıkış ucu uzunluğu ve çıkış ucu yüksekliğidir. Lavabo bataryasının kullanılacağı lavabo modeline uygun ölçülerde olmasına dikkat edilmelidir.

Mutfak bataryaları mutfakta yoğun olarak vakit geçiren kullanıcılar için işlevsellik açısından büyük bir öneme sahip. Geniş tezgah ve eviyeye sahip mutfaklarda daha büyük boyda, el duşlu veya spiralli tercih edilirken, bir lokantada kullanılacak mutfak bataryası endüstriyel tipte ve en yüksek boyutlara ulaşabilmektedir. Bulaşığın giderilmesinde ergonomik yapının dışında spiralli ve tazyikli suyunda faaliyeti göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Mutfağınız da tezgahınıza, eviye modelinize, tarzınıza veya spiralli, el duşlu ya da bataryanızın bulunduğu yönde cam varsa eğilme gösterebilecek bir batarya seçmeniz gerekecektir.

Peki mutfakta kullandığımız bataryamızı çanak lavabosun da neden kullanamayız?
İkisinin de gövdesi standart lavabo bataryasından uzundur fakat kullanılma durumları farklı olduğu için genelde mutfak bataryaları önünde bir çanak veya tezgah üstü lavabo olmadığı düşüncesi ile üretildikleri için açma-kapama kısımları aşağıda bulunur. Bu durum çanak lavabosu önüne geldiğinde sizi uzanmanız gereken hatta çanağın modeline göre kenarlarına çarpma durumuna getirtecek olaylar yaşanılacaktır. Bu yüzden tezgah üstü bataryalar açma kapamaları üstte gaga kısımlarına yakın yerlerde dizayn edilmişlerdir. Bu hem görsel bütünlüğünü duruma uygun hale getirir hem de kullanım kolaylığı sağlar.

Banyolarınızda kullanacağınız banyo bataryalarınızda yine seçmiş olduğunuz tarzda ve işlevsellikte olmakla çeşitlendirilmektedir. Banyonuzda küvetiniz varsa veya duş alanınız mevcutsa yerin gerektirdiği batarya çeşidini seçmeniz daha şık ve olası bir görüntü sağlamaktadır. Banyonuzda bulunan veya değiştirilecek tesisat tipine göre ankastre veya standart banyo bataryalı, duş bataryalı bir sistem de kullanılabilir.

Fotoselli Lavabo Bataryalarını Nerelerde Kullanabiliriz?

En çok genel kullanım alanlarında, hijyeni ve su tasarrufunu sağlamak adına gördüğümüz fotoselli lavabo bataryalarını, günümüzde evlerimizde de sıklıkla kullanmaktayız. Birçok marka kullanıma bağlı olarak çok farklı renk, tarz, model ve ebatta üretimini geliştirdi. Farklı konseptlere hitap edebilen bu ürünleri tercih ederken yine sadece görsel olarak değil işlevsel olarak da tercihlerinize alternatifler sunmayı başaran seçenekleri bulunuyor. Çift su girişli yani sıcak-soğuk su karıştırabilen özellikte de, tesisatınızın tek su girişi sağlıyorsa direk seçebileceğiniz tek su girişli fotoselli lavabo bataryası da mevcut. Yine tesisatınızın elektrikli olması veya olmaması ile çalıştırabileceğiniz ürünlerde yer almakta yani yalnızca elektrikli, elektrikli-pilli, pilli seçenekleri de alternatiflerinizde olabilir. Diğer bir özellik ise ankastre olup olmayacakları buda sizin lavabodan ankastre veya duvardan ankastre ya da standart tipte bir ürün özelliğini seçmenizden geçmektedir.

Kaliteli ve Dayanıklı Bataryalar Hangileridir?

Yoğun bir şekilde kullanılmaları kalitelerinin yüksek olmalarını gerektiriyor. Son teknoloji ve kaliteli markaların tescil edilmiş ürünleri; kullanılan malzemeleri ve su tasarruflu doğa dostu tutumlarıyla eski musluk ve lavabo bataryalarına göre daha uzun ömürlü ve dayanıklı bir yapıya sahip. Tüm işlevsel materyaller güzel görünümlü ve şık olmasını sağlarken kullanıcıların birçoğunu memnun etmesi açısından mükemmellik sağlıyor.

Filtreli Ara Musluk Nedir?

Şebeke sularında kum taneleri, kireç tortuları ve minimal boyutlu taşlar bulunabiliyor. Bu maddeler filtrelenmeden şebekelerden geçtiğinde hem ev armatürlerine zarar verebiliyor hem de insan sağlığına sorun teşkil edebiliyor. Filtreli ara musluklar, şebekelerden gelen suyu filtreleyerek yabancı maddelerin geçişini önlüyor. Bu sayede hem musluklarınızın ve su girişli beyaz eşyalarınızın ömrü uzuyor hem de evinizde sularınızı yabancı maddelerden arındırılmış şekilde kullanabiliyorsunuz.

Musluk ve Sifon Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Musluklar da lavabo bataryası kadar önem arz etmektedir. Tek su girişli ve çift su girişli olma özelliğinin dışında boyutları ve kullanım alanlarına göre farklı tarzlarda, eskitme veya modern görüntüsü bulunan ürünler kullanıcıların tercihleri arasındadır. Sifonların tamamlayıcı özellikte görüntüsünün ve faaliyetlerinin dışında kullanımda suyu tahliye etmeleri, bas-aç özellikli sifon modelleri haznede su tutabilmeleri açısından büyük öneme sahiptirler. Aynı zamanda ambiyansınıza uygun tarzda bakır-krom veya altın renklerde sifon ve sifon alt takımı ile banyolarınıza uygun şık ve estetik görünüm yakalamanızda yardımcı olurlar.

Perlatör nedir, ne işe yarar? Perlatörlü batarya kullanmanın ne gibi avantajları vardır.

Perlatör armatürlerin (lavabo bataryaları, banyo bataryaları, mutfak bataryaları, duş sistemleri) su çıkış uçlarında bulunan ve çıkan suyu havayla karıştırıp ıslanma etkisini arttıran bir aparatır. Ayrıca suyun çıkacağı fışkırtma deliklerinin çapını da ayarlamanıza ve dolayısıyla basıncıyla oynamanıza da izin verir. Perlatörler suyun basıncına göre verimlilik sağlar, hava ile karıştırılmış su verir, debi ve akış hızını düzenlediği için etrafa su saçılmasına engel olur, suyu yabancı cisimlerden filtre eder. Bu sayede hem verimli bir su akışı sağlarken diğer taraftan su tüketimin de önemli derecede tasarruf etmiş olursunuz. Zaman zaman perlatörlerin sökülerek biriken kum ve çakıl taneciklerinin temizlenmesi bataryanızın ömrünü uzatacaktır ve daha verimli bir kullanım sağlayacaktır.

Batarya ve Musluk Nereden Alınmalıdır? Batarya ve musluk ürünlerinde kargo ücresiz midir?

Batarya ve Musluk alırken mağaza mağaza dolaşmanıza gerek yoktur. Bu hem zaman kaybıdır hem de birçok markanın yüzlerce model ve serisini tek bir noktada bulabilmeniz imkansızdır. İnternetten alıyor olmanız size hem zaman kazandırır, birçok ürüne ve markaya tek bir noktadan oturduğunuz yerden ulaşabilirsiniz, özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırarak istediğiniz adrese teslim olarak ürünü temin edebilirsiniz. Birçok batarya ve musluk ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.