Kampanyalı İndirimli Lavabo Bataryaları

Sıralama seçin
Toplam 1829 ürün görüntüleniyor.

Duş Sistemi & Seti

Banyoların vazgeçilmez parçalarından biri olan duşlar, önceleri yalnızca su püskürtme işlevini görürken; son yıllarda estetik kaygılarla da tercih edilir hale gelmiştir. Öyle ki bu doğrultuda çok sayıda duş modelinin üretildiğine şahit olmak mümkündür. Isabetli bir duş sistemi seçimi yapabilmek adına, duşun normal konutlarda mı yoksa otel ve yurt gibi tesislerde mi kullanılacağına dikkat edilmelidir. Duş denildiği zaman genellikle klasik el duşu modelleri anımsansa da günümüzde duş sistemi olarak adlandırılan ve el duşlarına göre son derece gelişmiş bir forma sahip olan setlerden bahsedilebilmektedir.

Duş Sistemi Türleri

Elbette duş türleri içerisinde el duşları halen daha en yaygın olarak kullanılan türdür. Bununla birlikte, daha çok otellerde kullanılan, yukarıdan sabit bir şekilde monte edilen ve yağmur etkisi yaratan sabit duş başlıklarından söz etmek olanaklıdır. Ayrıca birden fazla duşun bulunduğu, genellikle bir el duşu ve bir de sabit duştan oluşan duş kolonları da son dönemlerde evlerde yaygın bir şekilde kullanılır hale gelmiştir. Sürgülü duş takımları da duş sistemleri arasında önemli bir yere sahiptir.

El ve Tepe Duş Modelleri ve Çeşitleri

El ve tepe duş setleri son zamanlarda sık bir şekilde tercih edilen duş setleri arasında yer almaktadır. El ve tepe duşu olarak satışa sunulan tüm modeller, olağan üstü bir tasarıma ve çok çeşitli işlevlere sahiptir. El duş takımları ve tepe duş setlerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Tercihinize göre kare, yuvarlak, belirgin köşeli ya da pürüzsüz yuvarlak şekiller arasından seçim yapabilirsiniz.

Duvara monte edilen ve suyun tepeden gelmesini sağlayan sabit duş başlığı çeşidine tepe duşu adı verilir. Tesisatı duvar içinde (ankastre) ya da dışında olabilir ve sabittir. Duvara bir boru ile bağlıdırlar, bu sebepten ötürü normal bir akışa sahiptirler ve duvardan açılı bir şekilde gelirler. Bu ürünler genelde krom ya da beyaz-krom renk karışımına sahiptirler.

Dilerseniz siyah ya da altın renk el ve tepe duşları tercih ederek banyonuza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Püskürtme diskleri, zarif siyah ya da modern beyaz renkte ve güvenlik camından yapılmıştır. Bu nedenle güvenlik açısından sorun oluşturmazlar. Çocuklu olan aileler de tamamen gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Duş Başlığı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyoda suyu istediğiniz yere yönlendirmenizi sağlayan batarya armatürüne duş başlığı adı verilir. Banyo bataryaları suyun miktarını ve sıcaklığını ayarlamanızı sağlar. Ancak suyun açısını ve suyun çıktığı noktayı, jet şeklini yönlendirdiğiniz ürün duş başlığıdır. El duşu, tepe duşu ve duş kolonu gibi çeşitleri bulunmaktadır.

En sık kullanılan duş başlığı çeşidi el duşudur. Hemen hemen her evde bulunmaktadır. Tepe duşları adından da anlaşılacağı gibi suyun tepeden gelmesini sağlar. El duşuna göre daha geniş bir alandan akar. Duş kolonları ise birden fazla duş başlığına sahip armatürlerdir. Duş kolonlarında el duşu ve tepe duşu bir arada bulunur.

Duş başlıkları seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta duş başlığının çıkartılabilir mi yoksa sabit mi olacağına karar verilmesi gelir. Buna göre duş başlıkları; sürgülü, maşraflı ve ankastre olmak üzere üç çeşide ayrılır. Sürgülü duş başlıkları, kişinin boyunun uzunluğuna göre ayarlanabilen bir mekanizma üzerinde yer alır. Ankastre duş başlığı modelinde ise duş başlıkları hiç hareket etmez.

Maşraflı duş başlıkları ise bir adet duş başlığı, duş başlığını duvara asmayı sağlayan bir aparat ve banyo bataryası üzerinde bir duş hortumu ile satışa sunulur. Duş başlığı seçerken, duş fıskiyesi ürününün masaj özelliği olup olmadığını öğrenmek gerekir. Duş başlığında farklı bölümleri olan bazı duş başlıklarının, istenildiği zaman suyun tazyik ayarını arttırıp azaltarak masaj yapma özelliği bulunmaktadır.

El Duş Takımı

El duş takımı nedir? El duş takımı, muslukların uç kısmına takılan, banyolarda duş kabini ve küvet gibi alanlarda kullanılan sistemlere verilen isimdir. El duş takımı, duş başlığı ya da duş telefonu olarak da bilinmektedir. El duş takımları, duş alırken suyun farklı şekillerde akmasını sağlayan bir sistemdir. Ayrıca aparatları sayesinde duşlarda sabit şekilde durarak büyük bir kolaylık sağlar.

Uygun el duş takımı bulmak için iyi bir araştırma yapılması gereklidir. El duş takımı fiyatları büyüklüğüne ve fonksiyonlarına göre değişkenlik göstermektedir. El duşları ile ilgili seçim yaparken ilk dikkat edilmesi gereken unsur duş bataryanıza uygun olup olmadığıdır. Bağlantı kısmında yer alan borunun genişliğine göre ürün tercih edebilirsiniz.

Duş fıskiyesi gibi suyun akışının farklı olmasını istiyorsanız çok fonksiyonlu el duşu takımı modeli tercih edebilirsiniz. Montaj yapılabilmesi için el duşlarının bağlantı yerinde conta bulunmalıdır. Su sızıntısı sorunu yaşamamak için conta olan modelleri tercih edebilir ya da fazladan conta satın alabilirsiniz.

El duş takımını uzun yıllar boyunca ve sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız kaliteli malzemeden üretilmiş el duşu takımlarına bakmalısınız. Bu ürünler fonksiyonları sayesinde kullanıcılarına pek çok açıdan kullanım rahatlığı sunar. Düzenli şekilde temizleyerek kireç birikme ihtimalini de minimuma indirebilirsiniz.

Ankastre Banyo Setleri

Ankastre banyo setleri banyolara şıklık katan bir ürün çeşididir. Duş başlığı ve duş spiralinin ortaya çıkardığı karışık görüntüler yerine daha düzenli bir görüntü sunarak banyolara farklı bir hava katmaktadır. Banyonuz ile uyumlu özellikler sunan birbirinden şık ankastre banyo setleri ile estetik bir bütünlük oluşturabilir ve duş sırasında elleriniz ile duş başlığını kullanmadan rahat bir şekilde duş almanın keyfine varabilirsiniz.

Ankastre banyo seti seçerken ilk olarak duş alanına uygun ölçülere sahip olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Dar alanlar için büyük duş başlıkları tercih etmek hem etrafın ıslanmasına sebep olur hem de alanı olduğundan daha küçük gösterir. Büyük alanlarda ise küçük duş başlıkları seçmek banyonun genel görüntüsü içinde şık durmayabilir ve yetersiz kalabilir.

Ankastre banyo seti alırken su kaynaklarının korunmasını sağlayan akıllı başlık modellerini tercih ederek hem su faturası miktarınızı düşürebilir hem de çevreye fayda sağlayabilirsiniz. Ürünlerin montajını yaparken herkesin başlığa ulaşabileceği bir yeri tercih etmelisiniz.

Ankastre Banyo Bataryaları

Ankastre banyo bataryası, şık ve kaliteli görünüme sahip olan banyo armatürleri arasında yer almaktadır. Ankastre batarya modelleri, son derece kaliteli ve şık bir görünüme sahiptir ve modern görünümleri ile oldukça dikkat çeker.

Şık bir görünüme sahip olmaları ve fonksiyonel olmaları sayesinde banyolara farklı bir hava katmaktadır. Ankastre banyo bataryalarında sıcaklık kontrolünün sağlanması için gerekli olan kollar ya da buton yer almaktadır. Bu butonları ile eşsiz ve kaliteli bir görünüme sahiptir.

Ankastre banyo bataryalarının tercihe göre pek çok modeli ve renk seçeneği bulunmaktadır. Bireyler kullanmak istedikleri alana uygun olacak şekilde ürünleri satın almaktadır. Siz de banyonuz için kullanacağınız ankastre batarya modellerini ortamın dekorasyonuna uyacak şekilde tercih etmelisiniz. Aksi takdirde hoş bir görüntü oluşmayacaktır.

Duş Paneli Nedir? Nasıl Kullanılır?

Duş paneli, plastik duş kabinlerine ve duş perdesine seçenek olarak geliştirilen genelde zemin, küvet ya da duş teknesine sabitlenen, duş alırken suyun sıçramasını önleyen bir sistemdir. Yekpare, katlanır, bütün, yarım, çıtasız ya da çıtalı olmak üzere pek çok farklı görünüm ve şekle sahip olanları vardır.

Duş panelleri sıkıştırılmış camdan elde edilmektedir. Kırılması pek kolay olmayan bu temperli camlar kırıldığı zaman bulunduğu yere dağılarak daha güvenli bir seçenek oluşturur. Kalınlıkları 4 mm ile 8 mm arasında değişkenlik göstermektedir. Güvenilir oldukları için çocuklu ailelerin de tercihleri arasında yer almaktadır.

Eğer yekpare bir duş paneli değil ise bağlantı noktaları önemlidir. Örneğin silikon ile birleşme yerlerinin tam birbiri ile uyumlu olması sızıntılar için dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Katlanır bir duş paneli sistemi alacaksanız bağlantı kısımlarının çok sağlam olması gerekir. Ayrıca kulplarının sol ve sağ ellerini kullanan kişilere uygun olması gerektiğini de kontrol etmeyi unutmayın.

Şeffaf görümlü cam duş panelleri su lekelerini göstereceği için, su damlaları kuruduktan sonra klor lekeleri bırakabilir. Bu sebepten ötürü her duştan sonra muhakkak kurulmanız gerekir. Kireç lekelerinin oluşmaması için cam temizleyici ve kireç çözücü spreyleri kullanabilirsiniz.

Duş Kolonu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Duş kolonları, keyifli bir duşun ve kendinizi temizlemenin en kolay yoludur. Duş, insan vücudu için oldukça önemlidir. Bu nedenle banyonuz için sağlam duş kolonu, duş başlığı ve armatürü seçmeniz çok önemlidir. Duş kolonları birden fazla duş başlığı içerdiği için kullanım avantajı sunar.

Duş kolonu, çoğu zaman el duşu ve tepe duşundan oluşur. Bu sistem iki farklı duş başlığını taşımak ve suyun aktarılmasını sağlamak için de bir kolona sahiptir. Bazı sistemlerde banyo bataryası bulunurken bazılarında ayrı alınması gerekebilir.

Duş kolonu sayesinde zevkinize ve ihtiyacınıza göre istediğiniz duş başlığını kullanabilir, farklı başlıklar arasında geçiş sağlayabilirsiniz. Duş kolonu yalnız duşta kullanılmaz. İsterseniz küvetleriniz için de tercih edebilirsiniz. Bu sayede çok yönlü bir yıkanma alanına sahip olabilirsiniz. Duş kolonunun montajı bilinenin aksine oldukça kolaydır. Duş kolonunuzu değiştirmek için kırma dökme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Montaj için matkap ve dübel olması yeterlidir.

El ve Tepe Duşları Nereden Alınır?

El ve tepe duşu aldığınız mağazanın güvenilir olması çok önemlidir. Yanlış mağaza seçmeniz sonucunda ürününüz yanlış gelebilir, zarar görmüş şekilde gelebilir, hatta hiç gelmeyebilir. Bu sebepten ötürü internette yer alan mağaza yorumlarına ve değerlendirmelerine bakarak güvenilir bir mağaza bulabilir ve kolay bir şekilde ürününüzü satın alabilirsiniz.

Ürünü satın almak için mağaza mağaza dolaşmak yerine internetten satın alarak zamandan da tasarruf sağlayabilirsiniz. Siteler içerisindeki fiyatları ve özellikleri karşılaştırarak ihtiyacınıza ve zevkinize uygun el ve tepe duşunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Pek çok mağaza el ve tepe duşlarını ücretsiz kargo ile göndermektedir. Ayrıca garantili şekilde hizmet vererek herhangi bir sorun yaşanması durumunda teknik servis desteği sağlamaktadırlar.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.