Banyomarka Ankara Şubemiz Açıldı!

Kampanyalı Seramik Fayans Modelleri

Sıralama seçin
Toplam 2025 ürün görüntüleniyor.

Seramik & Fayans

Yapılarda estetiğin ön plana çıkmaya başlamasına paralel olarak yapı malzemelerinde de farklılaşma ve estetik hale gelme eğilimleri gözlenmeye başlamıştır. Seramik ve fayans ürünleri de bu doğrultuda ortaya çıkan ürünlerdendir. Esasında seramiğin tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Ancak yapı içlerinde günümüz anlamıyla kulanıldığı gibi kullanımı, oldukça yenidir. Seramik ve fayans tasarımları, kullanılacaklan alanlara göre ayrıca nmıştır. Banyolarda kullanılacak fayanslar ile mutfaklarda kullanılacak fayansiar birbirinden tamamen farklıdır.

Seramik ve Fayans Modelleri

Seramikler ile fayansları çeşitlendirirken, banyo modelleri ve mutfak modelleri olmak üzere ikili bir ayrima gitmek mümkündür, Banyolar için kullanılan fayans ve seramikler aynı zamanda tuvaletler için de uygundur. Bu yüzden tuvalet fayanslan diye ek bir sınıflandırma söz konusu değildir. Banyo ve mutfaklarda kullanılacak olan seramikler ile fayansların çok farklı modelleri mevcuttur. Fiyat açısından da iyi bir araştırma yapıldığı zaman her bütçeye uygun seramik ve fayans bulabilme olanağı vardır. Normal seramiklerin yanı sıra porselen seramikler de yapılarda sıklıkla görülen malzemeler arasında yer almaktadır.

Seramik ve Fayans

Günümüzde porselen karo ya da seramik olarak adlandırılan toprağın belirli karışımlar ile hazırlanıp preslendikten sonra desen verilip pişirilerek hazırlanan duvar kaplamalarına ve yer kaplamalarına fayans adı verilir. Genelde yapıların iç mekanlarında ıslak zemin duvar kaplaması için kaliteli fayans modelleri tercih edilir. Fayansların su emme oranı oldukça yüksek miktardadır. İç mekanlarda fiziki özelliklere ve yüke maruz kalan yerlerde fayans kullanılmaz arkitekt karo serisi gibi dayanıklı ürünler tercih edilir.

Toprakta yer alan çeşitli kayaların zaman içerisinde aşınması ile meydana gelen kil, kaolen gibi malzemelerin yüksek sıcaklıklarda ve çeşitli ekstra mineraller katılarak pişirilmesi ile elde edilen malzemeye seramik adı verilir. Seramikler sağlam bir yapıya ve su geçirmez bir yüzeye sahiptir.

Ucuz fayans çeşitleri çoğu zaman düzgün ve pürüzsüz bir yüzeye sahip oldukları için mutfak dolaplarında, banyo dolaplarında ve çeşitli dekorasyonlarda tercih edilir. Seramikler ise geniş ürün yelpazesine ve daha çok model çeşitliliğine sahiptirler. Seramikler ayrıntıları, üretim şekli ve kaba bir yüzeye sahip olmalarından dolayı fayansa göre daha farklı görünür. Daha sıcak ve samimi renklere sahiplerdir. Bu sebeplerden ötürü iç ve dış mekanların duvarlarında fayans, zemin kaplamalarında ise seramik kaplama tercih edilir.

...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.