Sıralama seçin
1 2 3 4 ... 6 ... 9
Toplam 287 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 9

Mozaik Seramikleri

Mozaik seramikleri yaşam alanlarında iç mekanların yanında dış mekanlarda da kullanılabilen ürünlerdir. Tezgahlarda, duvarlarda ya da zeminlerde mozaik seramik çeşitleri kullanılabilir. Bu ürünler hem aydınlık hem de estetik görünüme sahiptir. Tarzını bilen ve yaşam alanına aktarmak isteyen herkes stilini mozaik seramiklerle ortaya koyabilir. İç mekanlarda yaşam alanına geleneksel bir şıklık katan bu ürünler minimal yapısı ve geometrik hatların doğru yorumlanması ile modern tasarım havası da katmaktadır. Geniş ürün yelpazesi ile BanyoMarka sizlere çok sayıda mozaik seramik çeşidi sunuyor.


Mozaik seramikler hem iç hem de dış mekanlarda yoğun olarak kullanılıyor. Farklı malzemelerin bir araya gelmesi ile oluşan bu ürünler her zaman çok yönlüdür ve dayanıklı yapısı ile ön plana çıkar. Seramik doğada bulunan malzemeler olması nedeniyle doğa dostudur ve insan sağlığına da hiçbir zararı yoktur. Bu ürünler geniş model ve tasarım seçeneklerine sahiptir. Özellikle desen ve şekle özel mozaik parçaların sıralanması ile sayısız model elde edilebilir. En yaygın olarak kare ve dikdörtgen modeller tercih edilse de özel tasarımlar da elde edilebilir. Aynı zamanda mozaik bölümler metal ve özel taşlarla birleştirilirse dekoratif alanlar elde etmek mümkündür.


Mozaik seramikler sert malzemelere karşı dayanıklıdır ve çatlama da yapmaz. BanyoMarka koleksiyonundan binlerce ürün arasından hemen seçim yapın ve istediğiniz özelliklere sahip bir ürünü hemen satın alın.

Mozaik Seramiği Nasıl Seçilir?

Mozaik seramiği seçimi yaparken bazı temel noktalara odaklanmanız gerekiyor. Öncelikle mozaik seramikleri son zamanlarda çok yaygın hale gelmeye başladı. Özellikle evlerde mutfak, oda ve banyolarda çok tercih ediliyor. Doğru kullanıldığında özellikle mutfak ve banyo gibi yaşam alanlarını sıcak gösterebilir. Mozaik seramiklerde de çok farklı ürün seçeneği bulunuyor. Seramikler yüzey ve tasarım açısından çeşitlilik gösteriyor.


Mekanınız için mozaik seramik seçerken mekan çok önemlidir. İç mekanlarda uygulayacaksanız iç mekanlara özel üretilen modelleri seçmelisiniz. Dış mekanlarda daha farklı özelliklere sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Mesela balkon ve teras gibi dış mekanlarda su, kar, rüzgar, güneş, sıcak ve soğuk hava gibi olumsuz şartlara karşı yüksek direnç gösterecek modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca dış mekanlarda mozaik seçimi yanında doğru derz dolgusu ve seramik yapıştırıcısı kullanılmalıdır.


Seramik uygulamalarında uygulama yapılacak bölge de önemlidir. Duvar bölgesi için duvar seramiği, zemin seramiği için yer seramiği çeşitleri kullanılmalıdır. Çünkü zemin için tasarlanan mozaik seramik modelleri trafik yoğunluğu fazla olması sebebiyle daha dayanıklı tasarlanmaktadır. Duvar seramiklerinde ise daha güçlü yapışması ve uzun ömürlü olması için hafif ağırlığı olan modeller seçilir.


Kaygan zeminler için seçim yapılacaksa daha mat ve sırsız modeller tercih edilmelidir. Aynı zamanda mekan boyutları da seçim yaparken önemlidir. Tuvalet, banyo ve kiler gibi küçük yaşam alanlarında büyük modeller maliyetli ve estetik açıdan yanlış olacaktır. Bu nedenle küçük mekanlarda hem geniş göstermesi, hem maliyetinin düşük olması hem de estetik görünmesi açısından küçük boyutlu modeller seçilmelidir.


BanyoMarka her türlü özelliğe sahip mozaik seramikleri sizler için geniş seçim özgürlüğü ile satışa sunmaktadır.

Mozaik Seramiği Tipi Neye Göre Seçilir?

Mozaik seramiği tipi de seçim yaparken çok önemlidir. En temelde kullanım yapılacak zemine göre seçim yapılmalıdır. Dış mekan ve duvar ya da zemin konusundaki alternatifleri sizin için aktardık. Bunun yanında mekan algısına da dikkat etmeniz gerekir. Dikdörtgen modeller tercih edilecekse yaşam alanının hangi yönde uzun ve geniş göstermesini istediğiniz önemlidir. Seçiminizi buna göre yapmanız gerekir.


Mozaik seramik renkleri de seçim sürecinde önemlidir. Açık tonlarda ürünler seçerseniz yaşam alanı daha geniş ve ferah bir havaya kavuşacaktır. Dar duvarlarda koyu tonları tercih ederseniz derinlik algısı yakalamanız mümkün olabilir.


Seramik doğal bir malzeme olduğu için seramikler arasında bazı ton farklılıkları söz konusu olabiliyor. Bu yüzden size gelen partide bu durum yaşanabilir. Bu durumu engelleme adına aynı renk ton koduna sahip modeller satın almaya özen gösterin.


Toplu yaşam alanları için cam seramikler tercih edecekseniz trafik yoğunluğuna bakmalısınız. Okul, AVM, hastane, otel gibi kalabalık olan ve çok yoğun trafik olan mekanlarda aşınma dayanıklılığı yüksek olan modeller seçmelisiniz.


BanyoMarka sizlere her türlü talebinize cevap verecek seramik çeşitleri sunmaktadır. Seramik tipi seçim yaparken öncelikle yaşam alanı ve kullanım özelliklerini dikkate alın. Daha sonra beklentilerinizi karşılayacak bileşenlerden üretilen modeller arasından bir seçim yapmaya çalışın. Doğru tipte mozaik seramikleri satın alırsanız uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Mozaik Seramiği Nasıl Temizlenir?

Mozaik seramikleri seçimi yapacaksanız öncelikle temizliğine de dikkat etmeniz gerekir. Genellikle mozaik seramikleri kolay temizlenebilen ürünlerdir Teknik özelliklerine göre temizlik süreci bazı farklılıklar barındırsa da genel olarak pratiktir. Öncelikle parlak modelli seramiklerde bir lekelenme olduysa bu lekenin kalıcı olmaması adına kısa süre içinde leke çıkarıcı ürünlerle yüzeylerin temizlenmesi önerilir.


Mozaik seramik zeminler temizlenirse derz bölgelerine de dikkat etmek gerekir. Derz dolgular zarar görmesin diye bu bölgeleri kireç sökücü, tuz ruhu ya da çamaşır suyu gibi güçlü kimyasal ürünlerle temizlememeniz önerilir. Derzler zaman içinde zarar görürse problemler yaratabilir.


Bu zeminler temizlenirken biraz nazik davranmak gerekir. Temizlik sırasında fırça kullanabilir ya da bir bez yardımıyla zeminleri temizleyebilirsiniz. Öncelikle zeminleri silerek ve fırçalayarak üstteki katı kirlerden arındırın. Ardından çizilmeyi engelleyecek maddeler gittikten sonra az miktarda ılık su veya temizlik ürünü bulunan bir su ile temizleyebilirsiniz. Zemini bu karşım ile paspaslayarak temizlik yapabilirsiniz. Aynı zamanda inatçı kirler varsa yumuşak bir bez yardımıyla çıkana kadar silebilirsiniz. Bölgeyi sürekli durulayarak ve bezle kullanarak inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Mozaik Seramiği Özellikleri Nelerdir?

Mozaik seramiği özellikleri konusunda sizlere farklı seçimler yapma fırsatı verir. Öncelikle mozaik seramikler farklı malzemelerden üretilir ve kullanım amacınıza göre sizlere seçim özgürlüğü vaat eder. Dış mekanlar, banyo ve mutfak gibi alanlarda suya karşı dayanıklı modeller bulabilirsiniz. Aynı zamanda kalabalık ve trafiğin yoğun olduğu alanlar için tercih edeceğiniz modeller kırılmaya, yıpranmaya ve çatlamaya karşı dayanım gösterir. Mozaik seramikleri doğa dostu doğal malzemelerden üretilir ve asla insan sağlığına da zarar vermez. Bu özellikleri sayesinde çocuklarınız varsa güvenle kullanabileceğiniz ürünlerdir. Üstelik kolay temizlenebilen zemin kaplama ürünleri arasında sayılabilirler.

Banyomarka ile Mozaik Seramiği Fiyatları

Mozaik seramikler yaşam alanlarınıza geleneksel ve modern çizgiyi bir arada katacak. Yaşam alanınıza ve kullanım amacınıza göre farklı tasarımlara ve teknik özelliklere sahip mozaik seramik bulabilirsiniz. bu ürünlerde fiyat farklılıkları teknik özellikler, marka, model ve tipe göre değişiklik gösterecektir. Mozaik seramiği fiyatları konusunda karşılaştırmalar yaparak hemen seçiminizi de yapabilirsiniz.


BanyoMarka sizlere farklı modeller sunuyor ve geniş ürün çeşitliliği içinde her bütçeye ve talebe özel mozaik seramikleri bulunabilir. Hemen ürünlerimiz arasında inceleme yapın ve kullanım ihtiyaçlarınıza özel modeleler arasında fiyat karşılaştırmaları yaparak karar verin. Size özel indirimler ile birlikte taksitli ödeme seçenekleri ile hemen mozaik seramiklerinizi satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.